رئیس جمهور تونس برخی طرف‌ها را به تلاش برای جذب مزدوران از خارج متهم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، قیس سعید، رئیس جمهور تونس در دیدار با علی الرابط، سرپرست وزارت بهداشت این کشور گفت: برخی طرفها در تلاش هستند تا با جذب مزدوران خارجی وی را دچار آشفتگی و به دست کشیدن از اقداماتش در زمینه “اصلاح مسیر” وادار نمایند.
وی ادامه داد: ما تا زمانی که نفسی وجود دارد و قلبی می‌تپد، به عهد و پیمان خود پایبند خواهیم بود. ما در مسیر حق از سرزنش ملامت کنندگان نمی‌هراسیم. هرچند برخی طرف‌ها تلاش کنند با پول برخی از مزدوران خارجی را بخرند.
همزمان، جنبش النهضه با صدور بیانیه ای پس از نشست دفتر اجرایی این جنبش به ریاست راشد الغنوشی، مسئولیت اوضاع کنونی کشور را “متناسب با میزان نقشی که در اداره کشور داشته است”، بر عهده گرفت.
این جنبش در بیانیه خود تاکید کرد که خشم مردم را درک می کند و آماده ارزیابی جدی و واقع بینانه شرایط و تجدید نظر در رویکردها و برنامه‌های خود و باز گذاشتن دست جوانان برای توسعه و ارتقای جنبش، در کنگره بعدی خود است.
بنا بر این گزارش، قیس سعید با وجود گذشت بیش از یک ماه از اقدامات فوق العاده که اعلام کرد، هنوز نخست وزیر جدیدی را تعیین نکرده و نگفته که قصد انجام چه کاری را دارد. در این میان، گمانه زنی‌های گسترده‌ای مبنی بر قصد وی برای بازنویسی قانون اساسی سال ۲۰۱۴ وجود دارد.
از جمله تصمیماتی که سعید در ۲۵ ژوئیه(۳ مرداد) اعلام کرد، برکناری هشام المشیشی، نخست‌وزیر این کشور و رفع مصونیت نمایندگان پارلمان بود. از آن زمان، تعدادی از نمایندگان از جمله نمایندگان موافق و مخالف رئیس جمهور دستگیر شدند یا به دلیل اتهامات مختلف در حبس خانگی قرار گرفتند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *