رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، با وجود اقدامات رژیم صهیونیستی، حاضر است برای ایجاد اعتماد و برقراری آرامش در اراضی اشغالی اقداماتی جدی را اتخاذ کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین این اظهارات را در دیدار با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر و عبدالله دوم، پادشاه اردن در نشست سه جانبه در مصر و نیز چند روز پس از مذاکرات با بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشستی نادر و عالی رتبه مطرح کرد.
عباس در اظهارات خود در جریان مذاکرات قاهره به تاثیر نقض‌های رژیم صهیونیستی بر فرصت‌های صلح اشاره کرد و گفت، این سیاست‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی واقعیتی را به بار آورده که با وجود آن اجرای راهکار تشکیل دو کشوری مطابق با مشروعیت بین المللی غیر ممکن است. با این وجود تشکیلات خودگردان فلسطین به راه‌های مسالمت آمیز پایبند است.
وی افزود، تشکیلات در این مرحله برای انجام اقداماتی در راستای اعتمادسازی از جمله برقراری آرامش کامل در سراسر اراضی فلسطین، پایبندی به تعهدات منعقد شده و عدم انجام اقدامات یکجانبه آماده است.
پس از دیدار عباس و گانتس، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به سرعت احتمال هرگونه اقدام برای انجام مذاکرات صلح با فلسطین را کاهش داد.
یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هم روز چهارشنبه نسبت به چشم اندازهای راهکار تشکیل دو کشوری ابراز تردید کرد و گفت، چنین اقدامی ائتلاف حاکم به رهبری بنت را دچار بی ثباتی می کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *