وزیر خارجه روسیه با تأکید بر اینکه اختلافات داخلی افغانستان باید از طریق راهکار مسالمت آمیز حل و فصل شود، گفت: قصد میانجیگری در افغانستان را نداریم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه جدیدترین مواضع مسکو در قبال تحولات اخیر افغانستان را مطرح کرد. وی گفت: اختلافات داخلی افغانستان باید از طریق راهکار مسالمت آمیز حل و فصل شود.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه روسیه در ادامه تأکید کرد: مسکو درحال حاضر قصد میانجیگری میان طرف های مختلف در افغانستان را ندارد. ما از گروه های مختلف در افغانستان خواسته‌ایم بر سر تشکیل دولت انتقالی فراگیر به توافق برسند.
سرگئی لاوروف همچنین یادآور شد: همه طرف ها در منطقه خواستار به توافق رسیدن طالبان و دیگر گروه‌ها هستند و تاجیکستان به عنوان متحد روسیه در حال ایفای نقش درخصوص مساله پنجشیر است.
روز گذشته هم «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز چهارشنبه از حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در افغانستان در طول سال‌های گذشته به شدت انتقاد کرد. رئیس جمهور روسیه در این زمینه تصریح کرد: حضور ۲۰ ساله آمریکا در افغانستان بی نتیجه و فاجعه بار بوده است.
وی همچنین عنوان کرد: تمامی طرف‌های بین المللی باید این مسأله را درک کنند که نمی‌توان هیچ چیز را از خارج به دیگران دیکته کرد. پوتین در ادامه نیز گفت: باید اجازه داد تا اوضاع رو به راه شود. اگر کسی به دنبال اصلاح اوضاع کشوری است، بهتر است به مردم آن کشور کمک کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *