شبکه المیادین از افزایش شمار کشته شدگان ناشی از بارندگی های شدید و سیل اسا ناشی از طوفان آیدا در نیویورک خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه المیادین از افزایش شمار کشته شدگان ناشی از بارندگی های شدید و سیل اسا ناشی از طوفان آیدا در نیویورک خبر داد.
بر اساس این گزارش؛ شمار کشته شدگان به ۱۳ نفر رسیده است.
این در حالی است که برخی منابع قبلاً از کشته شدن دست کم هشت نفر بر اثر بارندگی های شدید و سیل آسا ناشی از طوفان آیداخبر داده بودند.
پلیس نیویورک، کشته شدن هفت نفر از جمله یک مرد ۵۰ ساله، یک زن ۴۸ ساله و یک پسربچه ۲ ساله را گزارش کرده بود.
کشته شدن یک نفر در نیوجرسی نیز تایید شد.
در نیویورک و نیوجرسی وضعیت فوق العاده اعلام شده است.
بیل د بلاسیو شهردار شهر نیویورک و همچنین کتی هوکول فرماندار نیویورک وضعیت اضطراری در این شهر اعلام کرده و از مردم خواست از جاده‌ها و زیرگذرها دوری کنند.
نخستین فرماندار زن نیویورک، در صفحه توئیتر خود از شهروندان این ایالت خواست از تردد غیرضروری در تمامی جاده‌ها خودداری کنند.
بر اساس گزارش اداره هواشناسی آمریکا، سنترال پارک نیویورک در مدت یک ساعت بیش از ۳ اینچ (۷۶ میلیمتر) باران دریافت کرد و این امر باعث آب گرفتگی گسترده خیابان‌های نیویورک شده است.
طوفان آیدا در ایالت لوئیزیانای آمریکا که خسارت‌های جدی، از جمله قطع برق، توقف پرواز هواپیماها، قطع آب لوله‌کشی، و کمبود بنزین و آب آشامیدنی، همراه داشته است، جان پنج نفر را نیز گرفت.
بر اساس گزارش ها، طوفان درجه ۴ آیدا با تندبادهایی با سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت به خشکی زده و سواحل ایالت لوئیزیانا را با وجود کاهش شدتش به درجه ۲ دستخوش سیلاب‌های کم‌سابقه ساخته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *