مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در سخنانی اعلام کرد: تماس با دولت آتی افغانستان لازم است؛ امابه معنای به رسمیت شناختن طالبان نیست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، جوزب بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در سخنانی اعلام کرد که تماس با دولت آتی افغانستان برای حمایت از مردم این کشور لازم است؛ اما این به معنای به رسمیت شناختن طالبان نیست.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره اضافه کرد: ما طالبان را بر اساس تعهدش به تشکیل یک دولت فراگیر و عدم میزبانی از تروریست ها مورد قضاوت قرار می دهیم.
وی در ادامه اضافه کرد: در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا موضوع بررسی چگونگی تعامل با دولت جدید افغانستان بحث شد. ما رفتار و عملکرد طالبان را رصد می کنیم تا مشخص شود در آینده چگونه باید با آنها برخورد داشته باشیم.
جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشتر در نشست غیر رسمی وزرای دفاع این اتحادیه در اسلوونی بار دیگر از لزوم استقلال نظامی قاره سبز سخن گفت.
وی در این باره مدعی شد: گاهی اوقات، آنچه رخ می دهد تجسمی از تاریخ است و به ایجاد دستاوردی بزرگ منجر می شود و من گمان می کنم آنچه در افغانستان رخ می دهد؛ مصداق همین موضوع است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *