نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد طی سخنانی گفت: کشورهای غربی از شورای امنیت سازمان ملل متحد برای ضربه زدن به سوریه استفاده می کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد از سیاست‌های کشورهای غربی در قبال دمشق به شدت انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در جریان جلسه شب گذشته شورای امنیت این سازمان، تصریح کرد: کشورهای غربی از شورای امنیت سازمان ملل متحد برای ضربه زدن به سوریه استفاده می‌کنند.
وی همچنین گفت: اقدامات مقامات کشورهای غربی در زیر سوال بردن همکاری سوریه با سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی و تلاش آنها برای سیاسی کردن مسائلِ فنی، جای تأسف فراوان دارد.
صباغ یادآور شد: کشورهای غربی علیه سوریه سیاه نمایی می‌کنند. در این میان، ایالات متحده آمریکا نیز همچنان به سیاست‌های خصمانه خود علیه دمشق ادامه می‌دهد و از ابزارهای مختلف برای راه اندازی یک جنگ تمام عیار علیه ملت سوریه بهره می‌گیرد.
این مقام سوری پیشتر نیز گفته بود: سیاسی شدن کار سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی باعث شده است که این سازمان بخش اعظمی از اعتبار خود را از دست بدهد و به ابزاری در دست کشورهای قدرتمند تبدیل شود.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که برخی از کشورهای عضو این سازمان همچنان با نادیده گرفتن اقدام داوطلبانه سوریه در نابودی تمام ذخایر و امکانات تولید آن، به اتهامات گمراه کننده علیه سوریه ادامه می‌دهند.
وی افزود: حملات گروه‌های تروریستی به غیرنظامیان و نیروهای ارتش سوریه در حومه حمص، حماه، لاذقیه و ادلب به وسیله راکت، توپ و هواپیماهای بدون سرنشین ادامه دارد.
این مقام سوری اظهار داشت: با وجود افزایش چشمگیر تلاش گروه‌های تروریستی برای استفاده از سلاح شیمیایی و مواد سمی در سوریه، مقابله سوریه با «تروریسم شیمیایی» مورد توجه کشورهای غربی قرار نمی‌گیرد.
وی در ادامه تاکید کرد: در مقابله با تروریسم شیمیایی یک چالش واقعی وجود دارد و آن، تلاش گروه‌های تروریستی مانند «داعش» و «النصره» و دیگر گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده مانند «کلاه سفیدها» برای استفاده از تسلیحات شیمیایی و صحنه سازی علیه دولت دمشق است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *