پادشاه اردن اعلام کرد، بدون وجود راه حل جامع برای مساله فلسطین براساس راهکار "دو کشوری" که تشکیل کشور فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی را تضمین می‌کند، منطقه نمی‌تواند از امنیت و ثبات بهره‌مند شود.
به گزارش ایسنا، روزنامه الدستور اردن نوشت، عبدالله دوم، پادشاه این کشور در نشست سه جانبه با رئیس جمهوری مصر و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در قاهره گفت، اردن به موجب قیمومیت بر شهر قدس، تمامی تلاش خود را برای حفظ وضعیت قانونی و تاریخی این شهر و حفظ و نظارت بر مقدسات اسلامی و مسیحی آن به کار می‌گیرد.
وی افزود، نشست قاهره تاکیدی بر تمایل برای فراهم کردن راه های حمایت از فلسطینی ها و تداوم تلاش ها برای احیای روند صلح است.
عبدالله دوم گفت، توقف حملات و اقدامات یکجانبه مخصوصا در قدس و مسجدالاقصی و نیز تلاش برای ممانعت از وقوع هرگونه درگیری ضروری است زیرا این مسائل روی تلاش‌ها برای برقراری صلح تاثیر منفی خواهد گذاشت.
وی ادامه داد، با وجود چالش‌های متعددی که منطقه با آنها روبروست، مساله فلسطین همچنان اولویت دارد.
وی در پایان گفت، به هماهنگی با مصر و فلسطین در راستای منافع دو ملت و مساله فلسطین ادامه خواهد داد.
نشست سه جانبه فلسطین- مصر- اردن روز پنجشنبه با هدف ترغیب دولت آمریکا برای عمل به وعده‌هایش درخصوص حفظ راهکار دو “کشوری” از طریق گام‌های عملی و ممانعت از سیاست شهرک سازی در سرتاسر اراضی فلسطین و به ویژه شهر قدس برگزار شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari