فرمانده فرماندهی شمالی آمریکا و فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی تاکید کرد، آمریکا آماده است تا به هر پرتاب موشکی کره شمالی در صورتی که پیونگ‌یانگ تصمیم به انجام چنین اقدام تحریک‌آمیزی بزند، پاسخ دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، ژنرال گلن وان‌هرک، فرمانده فرماندهی شمالی آمریکا و فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی در کنفرانسی خبری در پنتاگون گفت: من ۲۴ ساعت آماده‌ام. اگر کره شمالی تصمیم دارد تا یک موشک بالستیک پرتاب کند، من به توانایی‌های خودمان اطمینان دارم.
وی بار دیگر تاکید کرد: فرماندهی شمالی آمریکا و فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی آماده‌اند تا توانایی‌های این ماموریت را فراهم کنند. فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی ارزیابی حمله و هشدار تهدید را فراهم می‌کند و فرماندهی شمالی آمریکا توانایی دفاع موشک بالستیک را فراهم می‌کند. اگر کره شمالی تصمیم بگیرد که موشکی پرتاب کند، ما همیشه آماده هستیم تا به آن پاسخ دهیم.
اظهارات وان‌هرک در حالی مطرح می‌شود که کره شمالی قرار است ناظر سالگردهای مهمی باشد که در گذشته غالبا با پرتاب یا رونمایی از تسلیحات کشتار جمعی جدید از جمله موشک‌های بالستیک همراه بوده است.
گزارشات اولیه حاکی از آن بودند که کره شمالی به مناسبت سالروز تشکیل دولت این کشور در تاریخ ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) و سالروز بنیان‌گذاری حزب حاکم کارگران در تاریخ ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر)، برای یک رژه نظامی بزرگ آماده می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *