ده‌ها تن از شهروندان لبنانی در اعتراض به بحران سوخت، نماز جمعه را در محوطه پمپ بنزین‌ها در شهر «صیدا» واقع در جنوب این کشور اقامه کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، شیخ علی الحسین، خطیب نماز جمعه از شهروندان لبنانی و شخصیت‌های دینی خواست تا در اعتراض به بحران سوخت و درد و رنج مردم به خاطر این مسأله، نماز جمعه را در منطقه “الجیة” واقع در شهر صیدا اقامه کنند.
ده‌ها تن از شهروندان لبنانی به نماز جمعه در این ایستگاه سوخت پیوستند و شیخ علی الحسین در جریان آن گفت: ما امروز در محوطه این پمپ بنزین نماز می‌خوانیم و بعداً در کوره‌ها (أفران) و داروخانه‌ها نماز خواهیم خواند.
وی در ادامه افزود: ما آمده‌ایم تا در پمپ بنزین‌ها نماز بخوانیم تا میزان ظلم و بی‌عدالتی که از آن رنج می‌بریم و محرومیت و حقارتی که با آن در کشورمان لبنان زندگی می‌کنیم را به جهانیان نشان دهیم.
الحسین همچنین تصریح کرد، این یک درخواست از سیاستمداران است که از خواسته شخصی خود دست بردارند. لبنان دیگر توانایی تحمل آن را ندارد. شما باید موضوع دولت و تشکیل آن را تسهیل و مسأله فقدان داروها، فقدان نفت و هر آنچه شهروندان به آن احتیاج دارند را حل کنید.
بحران سوخت یکی از بارزترین پیامدهای بحران اقتصادی لبنان از اواخر سال ۲۰۱۹ به شمار می‌آید که باعث فروپاشی اقتصادی و عدم فراهم کردن ارز خارجی کافی برای واردات سوخت از خارج شده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *