وزیر خارجه انگلیس امروز در نشست تحقیق و تفحص کمیته امور خارجی پارلمان کشورش گفت: طالبان را به رسمیت نمی شناسیم؛ اما با آنان در ارتباط هستیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس امروز جمعه با شرکت در نشست تحقیق و تفحص کمیته امور خارجی پارلمان کشورش با طرح ادعایی عوام فریبانه مدعی شد: ما به آینده همراه با رفاه افغانستان علاقمندیم؛ در این راستا، کمک به افغانستان را افزایش می‌دهیم!
وزیر خارجه انگلیس در این باره ادامه داد: ما طالبان را به رسمیت نمی شناسیم؛ اما باید با آنان ارتباط مستقیم داشته باشیم. طالبان باید آزمایش شود و این موضوع را نیز باید با میزان اجازه دادن آنها برای خروج از افغانستان و همچنین تشکیل دولت فراگیر آزمود.
در خبری مرتبط، اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رویترز ادعا کرد که دولت انگلیس امروز جمعه اعلام کرد که ۳۰ میلیون پوند (۴۱ میلیون دلار) کمک برای میزبانی از پناهجویان افغان به کشورهای همسایه افغانستان اختصاص می‌دهد!
به گزارش رویترز، ۱۰ میلیون پوند بلافاصله در اختیار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و دیگر گروه‌های بشردوستانه قرار می‌گیرد تا صرف سرپناه و امکانات بهداشتی مرزی شود. باقیمانده این کمک نیز برای ارائه خدمات و کالاهای ضروری به کشورهایی تعلق می‌گیرد که تعداد قابل توجهی از پناهندگان روانه آنها شده‌اند.
لندن همچنین مدعی است که آماده است حدود ۲۰ هزار پناهجوی افغانستانی را ببپذیرد و پیش بینی می شود که ۵ هزار نفر از آنان در سال نخست پذیرش شوند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *