منابع دولتی هند امروز (شنبه) اعلام کردند، نخست وزیر این کشور قرار است در سفری رسمی و برای نخستین بار در اواخر ماه جاری میلادی به آمریکا سفری داشته باشد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، منابع دولتی هندوستان اعلام کردند نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور قرار است در این سفر با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند و در نشست گفتگوی امنیتی چهار جانبه و مجمع عمومی سازمان ملل شرکت داشته باشد.
به گفته این منابع دولتی، مودی در این نشست‌ها که از ۲۲ تا ۲۷ سپتامبر برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد و در جریان سفرش دیداری با بایدن نیز دارد.
اواخر ژوئیه سال جاری میلادی، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفته بوده که بایدن میزبان مودی است اما تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نشده بود.
نشست گفتگوی امنیتی چهار جانبه ۲۰۰۷ و به عنوان پلتفورمی برای تسهیل گفتگوهای اقتصادی و همکاری نظامی بین استرالیا، هند، ژاپن و آمریکا تاسیس شد. فعالیت این گروه به صورت کلی به منظور مقابله با تاثیر نفوذ چین در منطقه هند – پاسیفیک است.
هفتاد و ششمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل نیز قرار است ۱۴ سپتامبر سال جاری میلادی آغاز شود و بحث‌های کلی از ۲۱ هفتم سپتامبر انجام خواهد شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *