سخنگوی دفتر سیاسی طالبان از دیدار این گروه با نماینده نخست وزیر ایتالیا خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع نیوز، «محمد نعیم وردک» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان از دیدار این گروه با نماینده نخست وزیر ایتالیا خبر داده است.
سخنگوی طالبان همچنین به نقل از مقامات ایتالیا وعده داده است که این کشور کشور به زودی سفارت خود در کابل را بازگشایی خواهد کرد.
اعلام آمادگی ایتالیا برای بازگشایی سفارتش در افغانستان در حالی است که همزمان دولت چین نیز با اشاره به تحولات افغانستان، به صورت رسمی اعلام کرد که این کشور آماده اجرا و ادامه طرح‌های مرتبط با پروژه «یک کمربند- یک راه» در افغانستان است. چین در عین حال تاکید کرده که اجرای پروژه‌ها در افغانستان نیازمند عادی شدن اوضاع در این کشور است و پکن اجرای طرح‌های فنی را پس از بازگشت ثبات به افغانستان و توقف ناآرامی‌ها پیگیری می‌کند.
دوشنبه شب هفته گذشته در پی خروج آخرین نظامیان آمریکایی از فرودگاه بین المللی کابل، گروه طالبان اعلام پیروزی کرد و نفرات آن روز سه‌شنبه وارد فرودگاه شدند.
ژنرال کِنِت مکنزی، فرمانده ستاد مرکزی نیروهای نظامی آمریکا، سپس در کنفرانس خبری وزارت دفاع این کشور تأیید کرد که آمریکا خروج از افغانستان را کامل کرده و آخرین پرواز آمریکا نیمه شب کابل فرودگاه بین‌المللی کابل را ترک کرده است.
با این حال هنوز طالبان تشکیل دولت را که پیش تر هدف خود اعلام کرده بود، تکمیل نکرده و جنگ در افغانستان نیز در ولایت پنجشیر همچنان در برابر نیروهای مقاومت ملی ادامه دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *