چین و آمریکا بر سر سیاست‌های مرتباط با تغییرات آب و هوایی هنوز نتوانسته اند به یک توافق مشخص برسند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چین و آمریکا نتوانستند بر سر سیاست‌های مرتبط با تغییرات آب و هوایی به توافق دست یابند.
در این ارتباط گفته شده که چین ارائه تعهدات علنی بیشتر درباره تغییرات آب و هوایی پیش از برگزاری اجلاس اقلیمی سازمان ملل در ماه نوامبر را قبول نکرده است و مقامات چینی به جان کری، فرستاده آمریکا در امور آب و هوا اعلام کرده اند که چین نقشه راه و طرح‌های خود را برای دستیابی به اهداف اقلیمی دارد.
از سوی دیگر جان کری فرستاده امور اقلیمی دولت جو بایدن نیز گفته است به دلیل روابط متشنج میان آمریکا و چین، امیدها برای رسیدن به توافقی میان دو کشور، به منظور مهار گرمایش زمین بسیار کمرنگ است.
پیشتر جان کری گفته بود که رسیدن به اهداف توافق پاریس بدون کمک چین عملاً غیرممکن است. کری همچنین تاکید کرده که چین بزرگترین عامل تغییرات آب و هوایی در جهان است.
پیش از این نیز وانگ یی وزیر خارجه چین در ملاقات با جان کری فرستاده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور آب و هوایی هشدار داده بود که وخامت روابط دو کشور می‌تواند همکاری آنها را در حوزه تغییرات آب و هوایی تضعیف کند.
چین بعد از آمریکا بیشترین تولید و انتشار گازهای گلخانه‌ای را دارد.
اختلافات تجاری، مسائل فناوری و نقض حقوق بشر در چین از جمله موضوعاتی هستند که به روابط دو کشور آمریکا و چین آسیب رسانده است اما دو طرف بحران آب و هوایی را به عنوان حوزه‌ای که می‌توان بر سر آن همکاری کرد به رسمیت شناخته اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *