وزارت امور خارجه روسیه از گفتگوی معاون وزیر خارجه این کشور با معاون دبیرکل اتحادیه عرب پیرامون موضوعات بین المللی از جمله برنامه هسته ای ایران خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه روسیه شامگاه جمعه از گفتگوی تلفنی معاون وزیر خارجه این کشور با معاون دبیرکل اتحادیه عرب درباره برجام خبر داد.
بر اساس این گزارش، «سرگی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه و «حسام زکی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در این تماس تلفنی پیرامون موضوعات بین المللی از جمله برنامه هسته ای ایران رایزنی کردند.
دو طرف در این گفتگوی تلفنی همچنین پیرامون تحکیم همکاری بین روسیه و اتحادیه عرب بحث و تبادل نظر کردند.
گفتنی است، شش دور مذاکرات غیرمستقیم مقامات ایران و آمریکا تاکنون در وین، پایتخت اتریش برگزار شده است که در این مذاکرات ایران خواستار لغو تمام تحریم‌های وضع شده از سوی دولت پیشین آمریکا برای بازگشت به پایبندی به تعهدات خود ذیل برجام شد.
در همین حال، «رابرت مالی» روز جمعه با چشم پوشی از واقعیت خروج یکجانبه و خودسرانه ایالات متحده از برجام و همچنین سنگ اندازی مقامات واشنگتن برای احیای این توافق تاریخی، مدعی شد که واشنگتن «برای اینکه ایران تصمیم خود را برای ازسرگیری گفتگوها در خصوص احیای برجام بگیرد، نمی‌تواند تا ابد منتظر بماند!»
این مقام آمریکایی در گفتگو با شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت که ایالات متحده هنوز از سوی «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری جدید ایران نشانه‌ای دال بر آمادگی تهران برای آغاز دور هفتم گفتگوهای وین دریافت نکرده است.
وی در ادامه ادعاهایش افزود: «ما نمی‌توانیم تا ابد منتظر بمانیم که ایران به پیشرفتهای هسته‌ای خود ادامه دهد چون در مقطعی پیشرفتهای آنان به گونه‌ای خواهد بود که بازگشت به برجام برای ایالات متحده ارزشمندی کمتری خواهد داشت».
رابرت مالی در ادامه مدعی شد که «نباید این [تصمیم گیری تهران] به درازا بکشد، چون در مقطعی ما به یک نتیجه متفاوت خواهیم رسید».
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *