سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که آمریکا به دلیل شکست در افغانستان، بدنبال انتقام جویی از افغان‌ها است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفتگو با یک رادیو روسی تاکید کرد که آمریکا به دلیل شکست در افغانستان، بدنبال انتقام جویی از افغان‌ها است.
زاخارووا در این گفتگو تصریح کرد که با توجه به اظهارات مقام‌های آمریکایی، آن‌ها به دلیل حمله تروریستی در فرودگاه کابل که بر اثر آن شماری از نظامیان آمریکا کشته شده‌اند، بدنبال انتقام جویی هستند.
به گفته زاخارووا، بخش عمده‌ای از کسانی که در آن عمل تروریستی جان خود را از دست دادند، اتباع افغانستان بودند.
در ادامه این گفتگو سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: آمریکا برای انتقام گیری در افغانستان حضور داشت و در طول ۲۰ سال مأموریت خود در افغانستان در واقع از این کشور انتقام گرفت و هم اکنون آمریکا می‌خواهد به دلیل شکست مأموریت خود در افغانستان، از مردم این کشور انتقام شکست بگیرد.
دوشنبه شب هفته گذشته در پی خروج آخرین نظامیان آمریکایی از فرودگاه بین المللی کابل، گروه طالبان اعلام پیروزی کرد و نفرات آن روز سه‌شنبه وارد فرودگاه شدند.
ژنرال کِنِت مکنزی، فرمانده ستاد مرکزی نیروهای نظامی آمریکا، سپس در کنفرانس خبری وزارت دفاع این کشور تأیید کرد که آمریکا خروج از افغانستان را کامل کرده و آخرین پرواز آمریکا نیمه شب فرودگاه بین‌المللی کابل را ترک کرده است.
با این حال هنوز طالبان تشکیل دولت را که پیش تر هدف خود اعلام کرده بود، تکمیل نکرده و جنگ در افغانستان نیز در ولایت پنجشیر همچنان در برابر نیروهای مقاومت ملی ادامه دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari