کمیسیونر اتحادیه اروپا طی سخنانی مدعی شد که اتحادیه اروپا ایجاد کننده مشکل امروز افغانستان نبوده که اکنون مسئولیتی در قبال پناهجویان این کشور داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مارگاریتیس شیناس» کمیسیونر اتحادیه اروپا طی سخنانی گفت که روند رخدادهای افغانستان می‌تواند منجر به تسریع در اتخاذ یک سیاست عمومی و واحد در خصوص مساله مهاجرت شود.
بر اساس این گزارش، این سیاستمدار یونانی ارشد اتحادیه اروپا که با روزنامه اتریشی «واینر زیتونگ» گفتگو می‌کرد، با انتقاد از روند مهاجرت پناهجویان افغان به سمت اروپا گفت: درست است که ما اکنون در میان یک بحران بزرگ قرار گرفته‌ایم، اما این اتحادیه اروپا نبوده که وضع موجود را ایجاد کرده و با اینحال در شرایطی قرار گرفته‌ایم که باید بخشی از راه حل باشیم.
وی در ادامه سخنان خود خواستار ایجاد شرایطی شد که بار دیگر، اروپا را با بحران پناهجویان سال ۲۰۱۵ که در پی گسترش جنگ در عراق و سوریه ایجاد شد، روبرو نسازد.
لازم به ذکر است بر اساس برآوردهای انجام شده آژانس پناهجویان سازمان ملل، به احتمال زیاد، تا پایان سال جاری میلادی، بیش از ۵۰۰ هزار پناهجوی افغان راهی مرزهای اتحادیه اروپا خواهند شد؛ موقعیتی که رهبران اروپا از آن به عنوان یک بحران بزرگ برای اعضای اتحادیه اروپا یاد کرده و خواستار جلوگیری از آن شده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *