سخنگوی رسمی ارتش یمن به تشریح عملیات بازدارندگی هفتم در خاک عربستان سعودی پرداخت و اعلام کرد که تاسیسات آرامکو در عربستان سعودی با موشک بالستیک ذوالفقار هدف قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی ارتش یمن به تشریح عملیات بازدارندگی هفتم در عمق عربستان سعودی پرداخت.
وی اظهار داشت: در این عملیات، تاسیسات وابسته به آرامکو در راس التنوره در منطقه الدمام واقع در شرق عربستان با ۸ پهپاد «صماد -۳» و موشک بالستیک «ذوالفقار» هدف قرار گرفت.
یحیی سریع در ادامه گفت: عملیات بازدارندگی هفتم در راستای مقابله با جنایات دشمن متجاوز در یمن صورت گرفت. نیروهای ارتش یمن تاسیسات حیاتی و پایگاه‌های نظامی عربستان سعودی را هدف حملات خود قرار دادند.
وی افزود: تاسیسات آرامکو در جده، جیزان و نجران نیز با ۵ موشک بالستیک و ۲ پهپاد هدف قرار گرفت. ما به دشمن سعودی نسبت به پیامدهای تداوم تجاوز به یمن هشدار می‌دهیم. ما بر حق مشروع خود در انجام عملیات‌های نظامی در راستای دفاع از یمن ادامه می‌دهیم.
یحیی سریع خاطرنشان کرد: ما به نبرد خود برای آزادسازی تمامی یمن و تحقق آزادی و استقلال این کشور ادامه می‌دهیم.
برخی منابع خبری گذشته از شنیده شدن صدای دو انفجار در شهر بندری دمام در عربستان سعودی خبر داده بودند.
سخنگوی ائتلاف سعودی هم بامداد امروز اعلام کرد، چند فروند موشک بالستیک توسط نیروهای یمن به مناطق جنوبی و شرقی عربستان سعودی شلیک شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *