دبیرکل ناتو در گفتگو با روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» مدعی شد که روسیه و چین نیز به همراه جامعه بین الملل باید سهمی در جلوگیری از گسترش تروریسم در افغانستان داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری مهر، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو امروز یکشنبه در گفتگو با روزنامه «دیلی تلگراف» انگلیس مدعی شد که روسیه و چین باید در جلوگیری از گسترش تروریسم در افغانستان در پی خروج نظامیان بیگانه از این کشور، سهیم باشند.
استولتنبرگ درباره این ادعا گفت: من کاملاً موافقم که تمام جامعه بین الملل شامل روسیه و چین، باید تلاش کنند تا افغانستان جایی برای فعالیت گروه‌های تروریستی نباشد.
وی ضمن استقبال از تلاش‌های بیشتر اروپا در زمینه دفاعی، گفت که اروپا و آمریکای شمالی باید پیوند خود را حفظ کنند.
استولتنبرگ در همین رابطه ادامه داد: هرگونه تلاشی جهت ایجاد ساختارهای موازی، دوباره کاری در ساختار فرمان، موجب ضعف توانایی مشترک ما برای همکاری خواهد شد چرا که با (داشتن) منابع محدود باید از تکرار و تداخل تلاش‌ها جلوگیری کنیم. پیشنهادات خاصی در ناتو مورد بحث قرار نگرفته است و ما هیچ جزئیاتی را مشاهده نکرده‌ایم.
صحبت‌های استولتنبرگ در حالی بیان می‌شود که پیشتر در روز جمعه، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه خواستار همبستگی تلاش‌های بین المللی درباره افغانستان و اتخاذ تصمیمات مشترک جهت به رسمیت شناختن نیروهای سیاسی در این کشور شده بود.
پوتین همچنین تاکید کرده بود که تلاش‌های مشترک برای مبارزه موثر با تروریسم لازم است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *