نخستین پرواز داخلی در فرودگاه کابل پس از تحولات اخیر افغانستان امروز انجام شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، نخستین پرواز داخلی پس از تحولات اخیر افغانستان، در مسیر کابل- مزار شریف عصر امروز، شنبه از فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای برخاست.
این در حالی است که برخی مسؤولان افغانستان در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای پیشتر اعلام کرده بودند که نخستین پرواز داخلی در این فرودگاه عصر امروز انجام خواهد شد.
به نقل از آناتولی، بر این اساس، نخستین هواپیما پس از حوادث اخیر افغانستان، به مزار شریف و پس از آن یک هواپیمای دیگر به هرات پرواز خواهد کرد.
بدین ترتیب نخستین پرواز داخلی در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای پس از حوادث اخیر افغانستان که با خروج آخرین سرباز آمریکایی، در 30 اوت کنترل آن به دست طالبان افتاده است، امروز بعد از تعمیر باند فرودگاه انجام شد.
سعید بن مبارک الخیارین، سفیر قطر در افغانستان صبح امروز در گفت‌وگو با الجزیره اعلام کرد که پنجمین هواپیما حامل کمک‌های بشردوستانه امروز در فرودگاه کابل فرود آمد.
وی با اشاره براینکه مشکلات فرودگاه برطرف شده است، تاکید کرد که پروازهای داخلی امروز راه اندازی خواهد شد و طی روزهای آینده پروازهای بین‌المللی نیز از سرگرفته می‌شود.
گفتنی است، دیروز یک هواپمای قطری حامل متخصصان فنی، دستگاه‌های ویژه برای کمک به بهبود وضعیت فرودگاه حامد کرزای و هواپیمای امارات متحده عربی حامل مواد غذایی و دارو در این فرودگاه فرود آمد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari