برخی پروازهای داخلی در فرودگاه بین المللی کابل در افغانستان با پروازهای شرکت دولتی «آریانا افغان» به سه ولایت در این کشور، از سر گرفته شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر ایستگاه خط هوایی دولتی «آریانا افغان» در فرودگاه کابل امروز یکشنبه در گفتگو با آسوشیتدپرس، اعلام کرد که پروازهایی از طریق این خط هوایی طی روز گذشته به سه ولایت هرات، قندهار و بلخ صورت گرفته است.
وی افزود که این پروازها بدون عملکرد سیستم راداری در فرودگاه انجام شده است و همچنین سه پرواز دیگر نیز برای امروز یکشنبه به سه ولایت مذکور برنامه ریزی شده است.
طبق گزارش آسوشیتدپرس، تیمی متشکل از تکنسین‌هایی از قطر و ترکیه هفته گذشته به کابل آمدند تا به از سرگیری عملیات پروازها در فرودگاه کمک کنند. این مسئله به گفته سازمان ملل متحد برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به این کشور بسیار مهم است. با این حال باید دید آیا خطوط هوایی تجاری به ارائه خدمات پروازی به این فرودگاه تمایل دارند یا خیر.
پیشتر نیز خبرگزاری آناتولی به نقل از یک مقام قطری که نخواست نامش فاش شود اعلام کرده بود که یک فروند هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی قطر در کابل به زمین نشسته است.
هواپیمای مذکور اولین هواپیمایی است که پس از کنترل فرودگاه بین‌المللی کابل توسط طالبان در آن فرود آمده است.
طبق اعلام این مقام قطری، هواپیمای مذکور حامل کادر فنی بوده و به منظور بررسی‌های لازم برای ازسرگیری فعالیت فرودگاه به افغانستان آمده است.
وی با بیان اینکه این گروه بنا به درخواست طالبان با هدف انجام مذاکرات به کابل سفر کرده است، گفت: مذاکرات درباره مدیریت و امنیت فرودگاه کابل ادامه دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *