سخنگوی جبهه مقاومت مستقر در ولایت پنجشیر افغانستان، امروز یکشنبه از آزادسازی شهرستان «پریان» این ولایت از تصرف نیروهای طالبان، خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با شایعات مختلف درباره پیشروی طالبان در ولایت پنجشیر و ادعای روز گذشته این گروه مبنی بر تصرف دو ولسوالی این ولایت، «فهیم دشتی» سخنگوی جبهه مقاومت پنجشیر امروز یکشنبه با انتشار توییتی از آزادسازی شهرستان پریان این ولایت به دست نیروهای جبهه مقاومت پنجشیر، خبر داد.
دشتی در این رابطه در توییترش نوشت: پریان پنجشیر از لوث وجود طالبان کاملاً پاکسازی شد. دست‌کم هزار تروریست به دلیل انسداد مسیر برگشت و خروج گیر افتاده بودند. تمام مهاجمان هنگام فرار و عقب‌نشینی توسط مردم محل با کمک رزمندگان مقاومت کشته، تسلیم یا اسیر شدند. شمار زیادی از این اسرا خارجی و بیشتر پاکستانی‌اند.
«بلال کریمی» معاون «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان روز گذشته اعلام کرده بود که ولسوالی راهبردی «خنج» و همچنین ولسوالی «عنابه» در ولایت پنجشیر افغانستان به تصرف این گروه در آمده است.
شایان ذکر است ولایت پنجشیر واقع در شمال شرق افغانستان یکی از چند منطقه معدودی است که تا به امروز به تصرف نیروهای طالبان درنیامده است. برخی از نیروهای محلی و مسئولان پیشین افغانستان با پناه گرفتن در این ولایت «جبهه مقاومت ملی افغانستان» را به رهبری «احمد مسعود» فرزند «احمد شاه مسعود» فرمانده نظامی و وزیر دفاع پیشین افغانستان، تشکیل داده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *