احمد مسعود، مردم سراسر افغانستان را به قیام ملی در برابر طالبان فراخواند.
به گزارش ایسنا، احمد مسعود، رهبر جبهه ملی مقاومت افغانستان در پیامی صوتی گفته است که می‌ایستد و مبارزه می‌کند.
وی در این پیام که به تاریخ امروز دوشنبه ۱۵ شهریور منتشر شده، گفته است: طالبان تغییر نکرده بلکه ظالم‌تر، افراطی‌تر و متعصب‌تر شده است. من از جامعه بین المللی می‌خواهم که دولتی را که طالبان تشکیل می‌دهد، به رسمیت نشناسند.
مسعود می‌گوید: طالبان وساطت علما را برای آتش بس در ولایت پنجشیر نپذیرفتند. مردم افغانستان قضاوت خواهند کرد که دوست واقعی آنها کیست.
احمد مسعود در پیامش گفت که تصویر آینده افغانستان با طالبان تصویری «عقب‌مانده، تاریک،‌ به دور از هرگونه فرهنگ و هنر و در انزوای سیاسی و اقتصادی در دنیا» خواهد بود.
وی هم‌چنین عنوان داشته تعدادی از اعضای خانواده‌اش در درگیری با طالبان کشته و زخمی شده‌اند.
او همچنین گفته است مقاومت در دره‌های پنجشیر و اندراب ادامه دارد. مسعود از اعتراض‌های زنان در کابل و مزارشریف به عنوان الگوی از این مقاومت یاد کرده است. او از تظاهرات مردم در خارج از افغانستان هم که علیه گروه طالبان بپا شد، تشکر کرده است.
روز گذشته طالبان کنترل مراکز بخش‌های پنجشیر را به دست گرفت. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در نشست خبری صبح امروز دوشنبه گفت که حالا جنگ در افغانستان خاتمه یافته و پنجشیر در تصرف آنهاست.
او همچنین گفت که پنجشیر پر از سلاح و مهمات است که بعدا به مرکز انتقال داده خواهد شد و برای دفاع از سراسر افغانستان به کار خواهد رفت.
روشن نیست احمد مسعود و امرالله صالح از چهره‌های برجسته جبهه مقاومت فعلا کجا هستند.
شماری از مردم در تماس‌های جداگانه به خانواده‌هایشان از کشتار مردم غیرنظامی در قریه‌های پنجشیر از سوی نیروهای طالبان خبر داده‌اند. شماری دیگری از اهالی پنجشیری‌ که در کابل زندگی می‌کنند، می‌گویند طالبان دنبال جوانان پنجشیری در محلاتی‌اند که اکثرا تراکم جمعیت مردم پنجشیر آنجاست.
گروه طالبان این ادعاها را رد کرده و گفته که نیروهای طالبان با غیرنظامیان کار ندارند.
انتهای پیام
غلط کرد
چرا موندید تو ایران برید پیش طالب ها خیلی هم خوب هستند به اعتقاد شما
برو پیش دوستانت در ناجیکستان….. الان تنهایی ….جنگ تمام شده. طالبان را آمریکا ۲۰ ساله آموزش داده آدم شوند واز طرف آنها حکومت کنند
لعنت بر طالبان و لعنت بر کسی که از این تروریست ها حمایت کنه.
بایدهمه ی مردم افغانستان یکپارچه درمقابل طالبان بایسته طالبان هیچ وقت درست نمیشود
خدا خودش رحم کنه
تا یک پنجشیری زنده باشه جنگ بین طالب و پنجشیری تمام نخواهد شد
افغانستان سنتی و قوم گرا و متحجر و بنیادگرا بهتر از این نمی شود هرج و مرج و جنگ داخلی
طالبان.. و هر گروه افراطی باید از سوی همه مردم و دولت ها و کشورها طرد و قطع حمایت شوند
مقاومت این شیرمردان در تاریخ ثبت می‌شود ایران باید نهایت کمک بشر دوستانه را به تاجیک ها وهزاره ها بکند وبا همکاری هند وتاجیکستان و.. بالانس قدرت ایجاد کنه تا دست پاکستان و ترکیه وقطر از مرزها ایران کوتاه شود
خدا پشت پناه احمد مسعود باشد لعنت خدا بر طالبان مرگ بر طالبان مرگ بر طالبان پاشید مردم افقانستان تا کی ظلم را را تحمل میکنید یک بار شجاعت از خودمان نشان بدهیم و کنار احمد مسعود ایستاده شویم
طالبان خاک بر سرتون .از پاکستان کمک گرفتی برا حمله به دره پنجشیر..واقعا خود داعش هستید.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *