همزمان با اخبار ضد و نقیض از سقوط ولایت پنجشیر، جبهه مقاومت این ولایت، پاکستان را به حمایت هوایی و زمینی از نیروهای طالبان متهم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نیروهای مقاومت دره پنجشیر افغانستان امروز دوشنبه، پاکستان را به ارائه پشتیبانی هوایی و زمینی به طالبان جهت تصرف این ولایت متهم کردند.
«احمد مسعود» فرمانده جبهه مقاومت پنجشیر در افغانستان با انتشار توییتی در این باره گفت: این طالبان نیست که با ما می جنگد، بلکه ارتش پاکستان است و سازمان اطلاعات پاکستان هم رهبری شان می کند. طالبان آنقدر قوی نیست که با ما مبارزه کند اما ارتش پاکستان با آنها همکاری می کند.
فرماندهان نظامی جبهه مقاومت پنجشیر نیز می گویند که «پهپادهای پاکستانی» نیروهای آنها در این منطقه را هدف قرار دادند.
منابع متعددی نیز اعلام کرده اند که پاکستان نه تنها از طالبان پشتیبانی هوایی می کند بلکه نیروهای پرسنل ارتش پاکستان نیز در عملیات زمینی به طالبان در جنگ با جبهه مقاومت کمک می کنند.
صحبت های فوق در حالی مطرح شده است که صبح امروز «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار توییتی، مدعی شد که ولایت پنجشیر به طور کامل به تصرف نیروهای طالبان درآمده است.
ادعای مذکور متقابلاً توسط جبهه مقاومت ملی افغانستان رد شد. این جبهه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ادعای دشمن متجاوز [طالبان] مبنی بر تصرف پنجشیر نادرست است. نیروهای مقاومت ملی در قرارگاه‌ها که از پیش‬ ایجاد شده بود، حضور دارند و از شب گذشته تاکنون جنگ در نقاط مختلف ادامه دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *