طالبان می گوید نظامیان آمریکایی پیش از ترک افغانستان، تجهیزات نظامی بزرگترین مرکز جاسوسی خود در این کشور را که ارزش آنها به صدها میلیون دلار می رسید؛ تخریب کرده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع نیوز، طالبان می‌گوید نیروهای آمریکایی در زمان خروج از افغانستان، تمامی تجهیزات نظامی موجود در بزرگ‌ترین مرکز عملیاتی سیا (CIA) در این کشور را تخریب کرده‌اند.
به گفته طالبان، این مرکز که به نام «ای گل» مشهور است، در منطقه «ده سبز» کابل قرار دارد. پیش از این، کارمندان اطلاعاتی آمریکا در این مرکز حضور داشتند، اما اکنون نیروهای طالبان آن را در کنترل دارند.
به گفته طالبان، در کنار سندهای مهم، صدها تانک هاموی، خودروهای زرهی و جنگ‌افزارهای پیشرفته در این مرکز تخریب و به آتش کشیده شده است.
طالبان می‌گوید با آنکه هزینه تخریب این وسایل را دقیق نمی‌داند اما پیش بینی می‌شود که به ارزش صدها میلیون دلار وسایل نظامی در این مرکز تخریب شده است.
«مولوی اثنین» مسول امنیتی مرکز ای گل، گفت: هر چیزی که قابل استفاده بود؛ از بین برده شده است.
طبق گزارش‌ها، یک روز پیش از ترک نیروهای بیگانه از میدان هوایی کابل، مرکز ای گل تخلیه و تخریب شده است. همچنین، نشانه‌هایی وجود دارد که این مرکز پیش از خروج کامل نیروهای آمریکایی بمباران شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari