ائتلاف ضد داعش امروز (چهارشنبه) در استان اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق مراسمی برای تحویل برخی تجهیزات و خودروهای نظامی به نیروهای پیشمرگ برگزار کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شفق نیوز عراق، هوشمند حیدر، معاون رئیس ستاد کل نیروهای پیشمرگ در مراسم تحویل برخی تجهیزات و خودروهای نظامی از سوی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا به این نیروها در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی اظهار کرد: تجهیزات اعطایی ائتلاف متشکل از خودروهای نظامی همانند هام وی و خودروهای امدادرسان، تانکرهای آب و سوخت، بولدوزر و مینی بیل مکانیکی هستند.
حیدر اقدام ائتلاف ضد داعش در تجهیز نیروهای پیشمرگ به این تجهیزات را گامی مهم خواند و گفت: چنین کمک‌هایی توانمندی‌های نظامی و جنگی پیشمرگ‌ها را افزایش و توسعه خواهد داد.
این سخنگوی نظامی نیروهای پیشمرگ در ادامه از ائتلاف ضد داعش خواست به حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لجستیک خود از پیشمرگ‌ها ادامه دهند.
تاد بورس، از مشاوران ارشد ائتلاف ضد داعش در اقلیم کردستان عراق گفت: ما و نیروهای پیشمرگ یک هدف مشترک داریم و آن نابودی دشمن است و در آینده نیز به همکاری با یکدیگر در این چارچوب ادامه خواهیم داد.
او افزود: نیروهای ائتلاف ضد داعش به حمایت از نیروهای پیشمرگ برای نابودی داعش ادامه خواهند داد و امیدوارم این نیروها از کمک‌های نظامی ارائه شده استفاده کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *