یک تحلیلگر مسائل سیاسی عراق با تأکید بر لزوم خروج هرچه سریعتر نیروهای نظامی آمریکا از خاک این کشور، گفت: آمریکا به دنبال ایجاد فتنه در عراق است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «ابراهیم السراج» تحلیلگر مسائل سیاسی عراق سخنانی را در خصوص حضور ایالات متحده آمریکا در کشورش مطرح کرد. وی گفت: آمریکایی ها باید هرچه سریعتر از عراق خارج شوند.
بر اساس این گزارش، این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: ایالات متحده آمریکا برای فتنه افکنی در عراق تلاش می کند. توافق دولت الکاظمی با آمریکا در خصوص خروج نظامی این کشور از عراق مشکوک است.
پیشتر «حامد الموسوی» نماینده پارلمان عراق در سخنانی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا تلاش می کند تا با به کارگیری عناصر گروه تروریستی داعش عراق را با هرج و مرج مواجه کند.
وی گفت: قابل پیش بینی است که واشنگن از ابزار داعش به عنوان اهرمی برای اعمال فشار به دولت عراق استفاده کند تا اینکه دولت مجبور شود مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی از کشور را اجرا نکند.
این نماینده پارلمان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵ هزار نفر از خانواده های تروریست ها در اردوگاه الهول واقع در سوریه حضور دارند که اهرم فشار آمریکا به حساب می آیند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *