ترس و نگرانی خانواده‌های شش اسیر فلسطینی که به تازگی موفق به فرار از زندان جلبوع شدند، فراگرفته و آنها از این نگران هستند که جان فرزندانشان در تعقیب نیروهای امنیتی اسرائیلی به خطر بیفتد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، پس از فرار شش اسیر فلسطینی از زندان جلبوع، دستگاه اطلاعات رژیم صهیونیستی پدر ایهم کمنجی، یکی از اسرا را از شهرک کفردان در غرب جنین به پایگاه اسرائیلی “سالم” احضار کرد.
خانواده‌های این شش اسیر افسران اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را متهم کردند که آنها را تهدید کردند، یا فرزندان فراری‌شان را تحویل دهند و مکان اختفای آنها را افشا کنند و یا اجساد آنها را تحویل بگیرند.
رداد عارضه، برادر محمود عارضه، یکی از اسرای فراری از شهرک عرابه در جنوب جنین اظهار کرد: خانواده‌ها بابت جان فرزندان خود و اینکه در جریان تعقیب و گریز مستمرشان توسط نیروهای امنیتی اسرائیل ترور شوند، نگران هستند.
رداد در ادامه گفت: ترور این شش اسیر از اسرائیل که تمامی نیروهای زمینی و هوایی خود را برای رسیدن به اطلاعاتی از آنها به کار گرفته، بعید نیست.
او افزود: خانواده به صورت مستمر موضوع را دنبال می‌کند و از همه مسؤولان می‌خواهد از این اسرا حمایت و حفاظت کنند.
خالد البطش، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در تظاهراتی که در غزه برگزار شده بود، اسرائیل را تهدید کرد: در صورتی که اسرائیل اقدامی در راستای ترور این اسرا انجام دهد، هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد.
نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی از همان ساعات اولیه افشای عملیات فرار از زندان جلبوع عملیات تعقیب و جستجوی آنها را در روستاها و شهرک‌های فلسطینی جنین آغاز کردند و تاکنون نیز این عملیات برای رسیدن به اطلاعاتی در خصوص اسرای فراری ادامه دارد.
باشگاه اسرای فلسطین نیز امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز برخی از نزدیکان اسرای فراری رادر شهرک‌های عرابه و یعبد در استان جنین در شمال کرانه باختری بازداشت کردند.
به گفته شاهدان عینی، تعداد زیادی از نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک‌های عرابه، یعبد، بئر الباشا و دیر ابوضعیف در استان جنین یورش برده و شروع به تفتیش خانه‌ها، انبارها و مغازه‌ها کرده و فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را مصادره کردند.
عملیات جستجوی سربازان اسرائیلی بر استان جنین واقع در نزدیکی زندان جلبوع متمرکز است زیرا شش اسیر فراری از ساکنان این استان هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *