رئیس شورای فدراسیون روسیه اعلام کرد که سفیر این کشور در مراسم تحلیف دولت جدید افغانستان شرکت خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «والنتینا ماتوینکو» (Valentina Matviyenko) رئیس شورای فدراسیون روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد که مسکو در مراسم تحلیف دولت جدید افغانستان در سطح نماینده سفارت شرکت می‌کند.
رئیس شورای فدراسیون روسیه در این باره اضافه کرد: لازم است با طالبان که در افغانستان به قدرت رسیده‌اند، گفتگوی کاری انجام شود، اما برای نتیجه گیری در مورد چگونگی کارکرد دولت جدید این کشور فعلاً زود است.
«والنتینا ماتوینکو» ادامه داد: هنوز نمی‌توان نتیجه گیری کرد که دولت (در افغانستان) چگونه کار خواهد کرد، ساختار دولت چگونه خواهد بود، آنها در کشور چگونه رفتار خواهند کرد، چگونه روابط بین الملل را ایجاد خواهند کرد؛ لذا در حال حاضر ما باید با آرامش به نظاره و تحلیل بپردازیم.
وی تاکید کرد: به احتمال قوی شرکت در مراسم تحلیف در سطح سُفرا انجام شود.
این در حالیست که یک منبع آگاه طالبان امروز به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که مراسم تحلیف کابینه جدید افغانستان روز ۱۱ سپتامبر (جمعه، ۲۰ شهریور ماه) برنامه ریزی شده است.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، ملا عبدالغنی برادر معاون نخست وزیر در دولت موقت افغانستان این کشور را برای دعوت از برخی کشورها در این مراسم به مقصد دوحه قطر تَرک کرده است.
گزارش اسپوتنیک دراین خصوص حاکیست: کشورهای ایران، روسیه، چین، قطر، ترکیه، پاکستان تا کنون به مراسم تحلیف کابینه جدید افغانستان دعوت شده اند. رهبر طالبان (ملا هبت الله) در این مقام به رصد عملکر دولت افغانستان خواهد پرداخت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *