«ملامحمدحسن آخوند» که به عنوان نخست وزیر از سوی طالبان معرفی شده، در نخستین گفتگوی رسانه‌ای خود از مقامات سابق افغانستان خواست تا به این کشور بازگردند و وعده تامین امنیت در جهان را داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ملا محمد حسن آخوند»، سرپرست اعلام شده از سوی طالبان افغانستان تحت عنوان نخست وزیر در گفتگویی اعلام کرد که ما به افغانستان بازگشتیم و به دنبال تأمین امنیت برای افغانستانی‌ها و همه جهان هستیم.
به گفته ملامحمدحسن، طالبان برای این لحظه متحمل خسارات سنگینی شده است و دوران خونریزی در افغانستان به پایان رسیده است.
نخست وزیر طالبان در ادامه گفت: رهبران ما در قبال مردم افغانستان با مسئولیت و آزمایش بزرگی روبرو هستند.
این مقام طالبان همچنین اظهار داشت که از مقامات سابق می‌خواهیم به کشور بازگردند و ما امنیت و سلامتشان را تضمین خواهیم کرد.
اظهارات «ملامحمدحسن آخوند» نخستین گفتگوی رسانه‌ای او به عنوان نخست وزیر اعلام شده از سوی طالبان در افغانستان است.
روز گذشته و پس از گذشت بیش از ۲۰ روز از تسلط طالبان بر کابل، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در نشست خبری اعضای کابینه دولت جدید افغانستان را اعلام کرد.
به گفته مجاهد، «ملاهبت‌الله آخوندزاده» همچنان به عنوان رهبر باقی می‌ماند و اسم رسمی دولت جدید، امارت اسلامی افغانستان خواهد بود.
اعلام تشکیل کابینه از سوی گروه طالبان در افغانستان با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده و بسیاری از رهبران کشورها از طالبان خواسته اند تا در دولت آینده افغانستان همه گروه‌ها و اقوام این کشور حضور داشته باشند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *