نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی اعلام کرد، ارتش در حالت دودستگی قرار دارد و کشورش با حضور مزدوران مخالف است.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی در جلسه استیضاح این دولت گفت، ارتش لیبی در وضعیت دودستگی است و طرابلس حضور مزدوران را در این کشور نمی‌پذیرد.
برخی از نمایندگان کمیسیون دفاع تونس در این جلسه پرسش‌هایی پیرامون اقدامات دولت برای تعیین وزیر دفاع و نیز مقابله با تظاهرات مزدوران سوری در نزدیکی مقر دولت در طرابلس پرسیدند.
برخی از نمایندگان کمیسیون دفاع همچنین موضوع لزوم شفاف سازی در مورد اتهامات تونس علیه لیبی پیرامون صادرات تروریست و بیان دلایل واقعی بسته شدن مرزها با تونس را مطرح کردند.
وی ابراز امیدواری کرد که ارتش در راستای تحقق منافع ملت لیبی متحد شود.
الدبیبه با حضور هر نوع نیروی خارجی یا مزدور در خاک لیبی مخالفت کرد و گفت، شرایط منطقه‌ای در حضور نیروهای خارجی در لیبی تعیین کننده بوده است و طرابلس امیدوار است این نیروها از کشور خارج شوند.
نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی اعلام کرد، کشورش تونس را به صادرات تروریست متهم نمی‌کند اما برخی سرویس‌های تونس رسما طرابلس را به این امر متهم کردند.
الدبیبه در این جلسه که در مقر پارلمان در طبرق واقع در شرق لیبی برگزار شد، در پاسخ به مسائل مطرح شده گفت، گزارشی درباره اتهام تونس به دست دولت رسیده و دولت هم به این اتهامات پاسخ داده است.
وی افزود، شخصا برای حل بحران بسته شدن مرزهای مشترک لیبی و تونس به این کشور خواهد رفت.
الدبیبه همچنین گفت، بودجه مشخصی برای ارتش لیبی تعیین شده است و وزارت دفاع همچنان تنها نهادی است که تاکنون یکپارچه نشده است.
وی ضمن ابراز نارضایتی درمورد عدم تعیین وزیر دفاع، این امر را به وجود توافق میان دو منطقه شرق و غرب مشروط کرد.
الدبیبه تاکید کرد، دولت حضور هیچ نیروی خارجی را در لیبی نمی پذیرد و این یک پرونده بین‌المللی است و دولت با روسیه و ترکیه برای اخراج این نیروها تلاش کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *