بایدن تاکید کرده که مشاغل با بیش از ۱۰۰ کارمند ملزم به واکسیناسیون کارمندان یا تست هفتگی برای تشخیص کرونا هستند اما این برنامه شامل حال مهاجران غیرقانونی مرزهای جنوبی آمریکا نمی‌شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برنامه‌ای گسترده را برای مجبور کردن واکیسناسیون میلیون‌ها آمریکایی که در برابر کرونا واکسینه نشده‌اند، اعلام کرد اما مهاجران غیرقانونی که از مرز جنوبی این کشور عبور می‌کنند ملزم به اجرای این برنامه نیستند.
شبکه خبری فاکس نیوز گزارش کرد، بایدن گفته که شرکت‌ها با ۱۰۰ کارمند یا بیشتر و همچنین ۱۷ میلیون تن از کادر درمان که در مراکز درمانی و بهداشتی مشغول هستند و بیمه درمانی فدرال دارند، باید واکسینه شوند.
استراتژی جدید بایدن درباره کرونا شامل واکسیناسیون اجباری کارمندان دولت فدرال و مقاطعه‌کارها و درخواست از فرمانداران ایالتی برای واکسیناسیون آموزگاران و گسترش دسترسی به تست کروناست.
بایدن همچنین گفت: ما صبور بوده‌ایم اما صبر ما اثری ندارد. اگرچه آمریکا نسبت به هفت ماه قبل زمانیکه من وارد کاخ سفید شدم، اوضاع بهتری پیدا کرده اما باید به شما حقیقتی را بگویم؛ ما در وضعیت سختی هستیم و شاید برای مدتی این وضعیت ادامه پیدا کند.
با وجود گزارش‌های تابستان درباره اینکه ۳۰ درصد از مهاجران در مراکز بازداشت فدرال از دریافت واکسن امتناع کردند، بایدن درباره واکسیناسیون اجباری مهاجران غیرقانونی برای ورود به خاک ایالات متحده از طریق مرز جنوبی صحبتی نکرد.
بر اساس اعلام اداره مهاجرت و گمرکات ایالات متحده درباره موارد ابتلا به کرونا در این مراکز، بیش از ۲۷ هزار مورد ابتلا و ۹ مورد مرگ در میان این افراد تا روز پنجشنبه گزارش شده است.
بر اساس گزارش شبکه خبری فاکس نیوز بیش از ۱۸ درصد از خانواده‌های مهاجر که از مرز گذشته‌اند، تست کرونای آنها مثبت شده است.  
برنامه دولت بایدن همچنین بر روی افزایش دسترسی به تست کرونا تمرکز دارد و علت این کار هم، شیوع سویه دلتای کرونا است که در ایالات متحده شیوع بیشتری نسبت به سویه‌های دیگر دارد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari