رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با انتقاد از مواضع اخیر دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: ابراز تردید «گوترش» در احکام قضایی یمن یک موضع گیری سیاسی است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن از مواضع اخیر «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در قبال این کشور به شدت انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در این زمینه تصریح کرد: ابراز تردید گوترش در احکام قضائی یمن یک موضع گیری سیاسی است. کسانی که اخیراً محاکمه و مجازات شدند ارتباط نزدیکی با ائتلاف متجاوز سعودی داشتند.
این سخنان پس از آن مطرح می‌شود که دولت نجات ملی یمن روز شنبه هفته جاری ۹ نفر از افرادی را که در پرونده ترور شهید «صالح الصماد» رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن محکوم شده بودند، مجازات کرد.
طبق اعلام رسانه‌های یمنی، این ۹ نفر متهم به دست داشتن در افشای مکان حضور شهید صالح صماد بودند و بعد از تفهیم اتهام توسط دادگاه دولت نجات ملی، در میدان «التحریر» شهر صنعاء اعدام شدند.
صالح الصماد آوریل سال ۲۰۱۸ در هنگام حضور میدانی در استان الحدیده در حمله پهپادی ائتلاف متجاوز سعودی به شهادت رسید. دادگاه الحدیده در تاریخ ۲۴ آگوست سال گذشته میلادی حکم اعدام ۱۶ فرد در پرونده ترور شهید الصماد را صادر کرده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.