مطابق یک نظرسنجی، «اولاف شولتس» نامزد حزب چپ میانه طی آخرین مناظره انتخاباتی در رقابت با رقبای دیگر خود از احزاب سبز و محافظه کار، بهتر ظاهر شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، بر اساس یک نظرسنجی صورت گرفته، «اولاف شولتس» نامزد چپ میانه آلمان برای تصدی کرسی صدراعظمی این کشور، در مناظره تلویزیونی عصر یکشنبه از دو رقیب اصلی خود چشمگیرتر ظاهر شده است.
طبق نظرسنجی مذکور، ۴۲ درصد از بینندگان شولتز را برنده اعلام کردند، در حالی که ۲۷ درصد گفتند «آرمین لاشت» نامزد محافظه کار، بهتر بوده است.
تنها ۲۵ درصد بینندگان عملکرد «آنالنا بائربوک»، نامزد حزب سبز طرفدار محیط زیست، را تحسین کردند.
شولتز که نامزد حزب سوسیال دموکرات آلمان است، در جریان مناظره در پاسخ به سوالی درباره سناریوهای احتمالی تشکیل ائتلاف پس از انتخابات، گفت که ترجیح می دهد با سبزها دولت تشکیل دهد، اما او همچنین دولت ائتلافی با حزب دموکرات مسیحی را رد نکرد.
بائربوک از حزب سبزها نیز گفت که آنها از گزینه های مختلف استقبال می کنند و ممکن است به جز حزب آلترناتیو برای آلمان، با همه طرف های دیگر مذاکره کنند. او همچنین اعلام کرد که سبزها ائتلاف با دموکرات های مسیحی را ترجیح نمی دهند.
لاشت نیز گفت حزبش هنوز به پیروزی در انتخابات امیدوار است و آماده است تا با تمام احزاب دموکراتیک به استثنای راست افراطی (آلترناتیو برای آلمان) و حزب چپ سوسیالیست، مذاکرات ائتلافی انجام دهد.
مناظره فوق، سومین و آخرین مناظره تلویزیونی بین نامزدها در آستانه انتخابات سراسری کشور در ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.