روزنامه نیویورک تایمز از استقرار ۲۰۰۰ سرباز در عراق برای بازه زمانی ۹ ماهه خبر داد.
به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت، با وجود اینکه واشنگتن برنامه‌هایش را برای پایان دادن به ماموریت‌های نظامی آمریکا در عراق اعلام کرد، اما در حال استقرار ۲۰۰۰ سرباز در این کشور است.
این سربازان از لشکر پیاده نظام چهارم ارتش آمریکا برای بازه زمانی ۹ ماهه جایگزین تیم ضربی پیاده نظام ۲۶ گارد ملی ارتش لوئیزیانا می‌شوند.
خبرنامه محلی ایالت کلورادو نیز گزارش گرد این سربازان به تامین امنیت و حفاظت، کمک رسانی و مشورت به نیروهای امنیتی عراق و همچنین تامین دفاع هوایی علیه حملات و آموزش نیروهای عراقی در این کشور می‌پردازند.
یکی از سخنگوهای پنتاگون نیز گفت، استقرار این نیروها بخشی از جابجایی عادی واحدهای نظامی برای پشتیبانی از ادامه عملیات نیروی ویژه مشترک است که با هدف هماهنگی عملیات علیه داعش ایجاد شده‌اند.
در ژوئیه سال جاری میلادی، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا علام کرد که ماموریت ضربتی این کشور تا پایان سال جاری میلادی پایان می‌یابد اما ارتش آمریکا حضورش در عراق را برای آموزش و توصیه به نیروهای این کشور حفظ می‌کند.
نیروهای ضربت آمریکا بر اساس توافق بین دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و دولت بغداد ۲۰۱۱ از عراق خارج شدند اما تعداد کمی از آنها با عنوان ائتلاف علیه داعش به این کشور برگشتند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.