وزرای خارجه انگلیس و آمریکا طی دیدار دوجانبه در حاشیه اجلاس سازمان ملل، درباره اتباع بازداشتی در ایران و مذاکرات احیای برجام، ادعاهایی را مطرح کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، وبسایت وزارت خارجه انگلیس، با انتشار بیانیه ای به شرح دیدار روز گذشته «لیز تراس» وزیر خارجه جدید این کشور و «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی، در حاشیه اجلاس عمومی سازمان ملل متحد پرداخت.
این وزارتخانه در بخشی از این بیانیه مدعی شد که در باب موضوع ایران، طرفین بر لزوم آزادی فوری همه شهروندان بریتانیایی و آمریکایی تحت بازداشت در ایران و همچنین، لزوم بازگشت ایران به مذاکرات برجامی وین توافق کردند.
در باب موضوع افغانستان نیز از لزوم هماهنگی جامعه بین الملل در برخورد با بحران انسانی رو به افزایش این کشور و حصول توافق درباره نحوه تعامل با طالبان سخن گفتند.
این در حالی است که قرار است وزیر خارجه انگلیس با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی نیز در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، دیداری دوجانبه داشته باشد.
انگلیس و آمریکا در حالی از لزوم ازسرگیری گفتگوهای وین سخن می گویند که امیر عبداللهیان بارها گفته است که جمهوری اسلامی ایران از اصل مذاکره استقبال می‌کند، اما «مذاکره برای مذاکره» قابل قبول نیست.
ایران همچنین در پاسخ به بدعهدی های مکرر آمریکا و اروپا تعهدات هسته ای خود را کاهش داده و شرط از سرگیری آنها تلاش طرف غربی برای اعتماد زایی و رفع تحریم ها است.
علاوه بر تراس، دیدار با همتای فرانسوی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در برنامه سفر وزیر خارجه ایران به نیویورک گنجانده شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.