شهروندان عرب در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا در حمایت از مبارزه اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی تجمعات همبستگی برگزار کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، شهروندان فلسطین و تعدادی از شهروندان خارجی در حمایت و پشتیبانی از اسیران فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در شهر بوستون آمریکا تجمع همبستگی ترتیب دادند.
در این تجمع تعدادی از فعالان آمریکایی نیز شرکت داشتند و برخی از آنها با اشاره نمادین به سلاحی که گفته می‌شود اسیران زندان جلبوع برای حفر تونل استفاده کردند، قاشق در دست گرفتند.
همچنین در این تجمع تعدادی از انجمن های دانشجویی، آمریکایی و یهودی حامی حقوق ملت فلسطین شرکت داشتند. آنها پرچم فلسطین، تصاویر شش اسیری که اخیرا از زندان جلبوع فرار کرده بودند، در دست داشته و خواستار آزادی همه اسیران فلسطینی شدند.
در هلند نیز هیئتی از اتحادیه اقلیت ها، موسسه ها و فعالیت های فلسطینی در اروپا و اتحادیه جوانان اروپایی و فلسطینی تجمعات همبستگی با این اسیران فلسطینی برگزار کردند.
آنها با در دست داشتن پرچم فلسطین و پلاکاردهایی با تصاویر درد و رنج اسیران فلسطینی به خاطر سیاست اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی و اقدامات جنایتکارانه آن، از اتحادیه اروپا و جامعه جهانی خواستند مسوولیت خود را در قبال این اسیران برعهده گرفته و به سیاست‌های رژیم صهیونیستی علیه این اسرا پایان دهند.
همزمان تجمعات دیگری نیز در شهر اوتاوا کانادا، میلان ایتالیا و کوپنهاگن دانمارک برگزار شد.
کشورهای متعددی در جهان صحنه تجمعات همبستگی با فلسطینی ها در جریان حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه در ماه مه هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.