الجزیره گزارش داد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به پیشروی های جدیدی در شبوه یمن دست یافته اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، الجزیره گزارش داد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به پیشروی های جدیدی در استان شبوه یمن دست یافته اند.
بر اساس این گزارش؛ نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن طی عملیاتی گسترده، مواضع نیروهای ائتلاف سعودی و عوامل وابسته به آنها را در اطراف محور نظامی بیحان در استان شبوه یمن هدف قرار دادند.
از سوی دیگر منابع یمنی از درگیری شدیدی که در منطقه غنیه و در وادی الخیر جریان دارد و طی آن نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از تسلط بر منطقه راهبردی بیحان دست به عملیاتی به منظور تسلط بر عین بیجان زدند، خبر دادند.
این منابع از فرار نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی و نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن از مواضعشان در اطراف بیحان به مناطق ناطع و نعمان در استان البیضاء به دنبال عملیات گسترده نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن خبر دادند.
همزمان برخی منابع دیگر اعلام کردند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بر مناطق عین و بیحان در استان شبوه یمن مسلط شده و نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی دچار فروپاشی شده اند.
منابع قبیله ای اعلام کردند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بر منطقه عین مسلط شده و از آنجا به سوی بیحان پیشروی کرده اند. این منابع به فرار نیروهای عبد ربه منصور هادی اشاره کردند.
در همین حال یک منبع نظامی وابسته به نیروهای عبد ربه منصور هادی در توجیه این شکست مدعی شد: نیروهای ما به دنبال فرسوده کردن حوثی ها و کشاندن آنها به صحرای باز به منظور اینکه هدف قرار دادن آنها آسان باشد، هستند. این طی دو روز گذشته انجام شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.