رئیس‌جمهوری روسیه از شهروندان کشورش به دلیل ابراز "موضع شهروندی فعال" در انتخاباتی که اخیرا برگزار شد و در آن روسیه متحد پیروز شد، تشکر کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از آرتی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در دیداری مجازی با رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه تاکید کرد: دوست دارم از شهروندان روسیه تشکر ویژه کنم. به خاطر موضع حیاتی فعالتان از شما متشکرم. میزان مشارکت و استقبال از انتخابات ۵۱ درصد بود در حالی‌که سطح مشارکت ۴۷ درصد در انتخابات قبلی ثبت شده بود.
پوتین تصریح کرد: ثبات و شکوفایی و پیشرفت روسیه به فعالیت مجلس دوما بستگی دارد و میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی نشان می‌دهد که مردم در خصوص تشکیل بالاترین سیستم نمایندگی در قدرت مسؤولیت پذیر هستند. 
رئیس‌جمهوری روسیه ادامه داد: امیدوارم نمایندگان مجلس دوما در دوره هشتم از احزاب مختلف سیاسی وارد گردونه تشکیل بالاترین نهاد نمایندگی در روسیه شوند و هر آنچه می‌توانند برای جلب اعتماد رای دهندگان انجام دهند.
از ۱۷ تا ۱۸ سپتامبر در  روسیه انتخابات مجلس دوما و قوه مجریه و مقننه در ده‌ها منطقه برگزار شد.
 حزب حاکم “روسیه متحد” در انتخابات مجلس دوما با کسب  ۴۹.۸ درصد آرا بعد از شمارش ۹۹ درصد برگه‌های رای پیروز شد.
بعد از حزب حاکم، حزب کمونیست فدراسیون روسیه (CPRF) ۱۸.۹۴ درصد آرا و حزب لیبرال دموکرات روسیه در رتبه سوم با ۷.۵۲ درصد آرا و حزب روسیه عادل برای حقیقت با ۷.۴۷ درصد آرا در رتبه چهارم و حزب مردم جدید با ۵.۳۳ درصد در ردیف پنجم قرار گرفت. 
حزب روسیه یکپارچه در حال حاضر ۱۹۸ حوزه از حوزه‌های یک کرسی را در اختیار دارد در حالیکه حزب کمونیست ۹ حوزه و روسیه عادل ۸ حوزه را در اختیار دارند.
براساس نتایج اولیه حزب روسیه متحد بیش از ۳۰۰ کرسی مجلس دوما را کسب کرده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.