وزیر خارجه فرانسه از احتمال برگزاری نشستی با ایران درباره توافق هسته‌ای در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه، برگزاری نشستی با ایران درباره توافق هسته‌ای در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را محتمل عنوان کرد.
لودریان در این ارتباط گفت: حضور ایران در اجلاس بغداد نشانه مثبتی بود و ما در این هفته جلسه‌ای درباره توافق هسته‌ای ایران برگزار می‌کنیم. من این هفته نیز در سازمان ملل متحد با وزیر امور خارجه ایران دیدار خواهم کرد و در این دیدار که شامل تمام طرف‌های برجام بجز آمریکا خواهد بود، درباره بازگشت به تعهدات و با هدف ایجاد حرکت مثبت برای از سرگیری مذاکرات وین بحث خواهد شد.
به گفته وزیر خارجه فرانسه زمان علیه هرگونه توافق احتمالی با تهران عمل می‌کند و با گذشت زمان، مقامات ایرانی به فعالیت‌های هسته‌ای خود سرعت می‌دهند.
از سوی دیگر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه دوشنبه برای شرکت در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در رأس هیأتی وارد نیویورک شد و مورد استقبال «مجید تخت‌روانچی» سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل قرار گرفت.
امیرعبداللهیان درباره برنامه سفر کاری خود در نیویورک نیز اعلام کرده است که دیدارهای جداگانه‌ای با دبیرکل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، جوزپ بورل مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دیدار دوجانبه و مجزایی با وزرای خارجه فرانسه و انگلیس در برنامه قرار دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.