ارتش سوریه در راستای بسط سیطره خود بر استان درعا وارد شهرک جدید در این استان که تحت کنترل گروههای مسلح بود، شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المرصد، منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه در راستای بسط سیطره خود بر استان درعا وارد شهرک جدید در این استان که تحت کنترل گروههای مسلح بود، شده است.
بر اساس این گزارش؛ ارتش سوریه به همراه نیروهای امنیتی و پلیس نظامی روسیه وارد شهرک تل شهاب در حومه غربی درعا شده است و در یکی از مدارس این شهرک مرکز حل و فصل برای رسیدگی به وضعیت شماری از افراد مسلح و تحت تعقیب، دایر کرده است.
این در حالی است که خبرنگار سانا چند روز قبل از روند رسیدگی به وضعیت شماری از افراد مسلح و تحت تعقیب و تحویل سلاح به ارتش سوریه در شهر طفس در حومه شمالی غربی درعا براساس توافق حل و فصل طراحی شده توسط دولت سوریه خبر داده بود.
گفتنی است که چند روز قبل هم منابع خبری از ورود برخی واحدهای ارتش و نیروهای امنیتی سوریه به منطقه المزیریب در غرب درعا در جنوب سوریه خبر داده بودند و اینکه همزمان با ورود این نیروها به المزیریب، مرکزی نیز برای رسیدگی به اوضاع افراد تحت تعقیب و تحویل سلاح‌های آن‌ها ایجاد شد.
منابع امنیتی پیش بینی کرده بودند که توافق‌های مشابهی به دست بیاید و طی آن ارتش سوریه ظرف روزهای آینده وارد مناطق دیگر از قبیل تل شهاب، طفس و مناطقی در حومه غربی درعا شود که امروز ارتش سوریه در این راستا وارد تل شهاب شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.