وزیر خارجه آمریکا با «الیزابت تراس» وزیرخارجه جدید انگلیس در نیویورک دیدار کرد و دو طرف درباره موضوعات مختلفی رایزنی کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه وزارت خارجه آمریکا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا با «الیزابت تراس» وزیرخارجه جدید انگلیس در نیویورک دیدار کرد.
براساس بیانیه‌ای که وزارت خارجه آمریکا منتشر کرده، بلینکن و تراس درباره طیفی از مسائل از جمله وضعیت افغانستان، ایران، مقابله با بحران‌های آب‌وهوایی، هند و اقیانوس آرام آزاد و تقویت روابط اقتصادی دوجانبه گفت‌وگو کردند.
همزمان «آنتونی بلینکن»، وزیرخارجه آمریکا نیز درحساب کاربری خود در توئیتر، با اعلام خبر دیدار با همتای انگلیسی اش، گفت: دیدار چهره به چهره خوبی برای اولین بار با وزیر خارجه انگلیس لیز تراس داشتم و درباره اولویت‌های مشترک از ایران و افغانستان گرفته تا ایندوپاسیفیک آزاد، صحبت کردم.
وزرای خارجه آمریکا و انگلیس درباره ایران و افغانستان گفتگو کردند

دیدار وزرای خارجه آمریکا و انگلیس در حاشیه حضور آنان در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک صورت گرفته است.
پیش از آن نیز، هیئت نمایندگی انگلیس در سازمان ملل طی بیانیه ای از برنامه دیدار «لیز تراس» وزیر خارجه جدید انگلیس با «حسین امیر عبداللهیان» همتای ایرانی در روز دوشنبه و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داده بود.
در بیانیه هیئت نمایندگی انگلیس گفته شده که وزیر خارجه لیز تراس برای نخستین بار با شماری از همتایان بین المللی خود از جمله «امیر عبداللهیان» همتای ایرانی دیدار می‌کند.
آن طور که ادعا می‌شود یکی از موضوعات این دیدار، درخواست طرف انگلیسی برای آزادی بازداشتی‌های دوتابعیتی از سوی ایران است.
به نوشته «استاندارد ایونینگ»، برجام و بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای از دیگر موضوعاتی است که از سوی تراس مطرح خواهد شد.
این درحالی است که امیر عبداللهیان بارها گفته است که جمهوری اسلامی ایران از اصل مذاکره استقبال می‌کند، اما «مذاکره برای مذاکره» قابل قبول نیست.
ایران همچنین در پاسخ به بدعهدی‌های مکرر آمریکا و اروپا تعهدات هسته‌ای خود را کاهش داده و شرط از سرگیری آنها تلاش طرف غربی برای اعتماد زایی و رفع تحریم‌ها است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.