پارلمان لبنان با اکثریت آرا به کابینه جدید این کشور به ریاست «نجیب میقاتی» رای اعتماد داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، پارلمان لبنان به کابینه جدید این کشور به ریاست نجیب میقاتی رأی اعتماد داد.
بر اساس این گزارش، کابینه میقاتی دوشنبه شب با ۸۵ رأی مثبت، رأی اعتماد پارلمان لبنان را کسب کرد. ۱۵ نماینده پارلمان لبنان هم به کابینه جدید این کشور رأی منفی دادند.
در همین راستا، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که کابینه نجیب میقاتی با رأی مثبت ۸۵ نماینده رأی اعتماد به دست آورد.
گفتنی است که پارلمان لبنان جلسه بررسی بیانیه وزارتی دولت نجیب میقاتی را در حالی آغاز کرده بود که میقاتی بر حق لبنانی‌ها در مقاومت علیه اشغالگران اسرائیلی و بازپس گیری اراضی اشغالی لبنان تاکید کرد.
نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان طی سخنانی گفت: ما به توافق آتش بس و تلاش برای تکمیل آزادسازی اراضی اشغالی لبنان پایبندیم. ما بر حق لبنان بر آب‌ها و ثروت‌های آن با همه ابزار قانونی و مشروع پایبندیم.
نخست وزیر لبنان تاکید کرد: ما بر حق لبنانی‌ها در مقاومت علیه اشغالگران اسرائیلی و پاسخ دادن به تجاوزات آن و بازپس گیری اراضی اشغال شده، تاکید می‌کنیم.
گفتنی است که «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان پیش از این از نمایندگان پارلمان این کشور خواسته بود تا در جلسه عمومی روز دوشنبه (امروز) به منظور بررسی بیانیه وزارتی و تشکیل جلسه رای‌اعتماد به کابینه نجیب میقاتی حضور پیدا کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.