منابع رسانه ای از وقوع یک کودتای ناکام در سودان و بازداشت ۴۰ افسر ارتش این کشور خبر می دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، منابع رسانه‌ای از وقوع یک کودتای ناکام در سودان خبر می‌دهند. این خبر پس از آن مخابره شد که تلویزیون رسمی سودان به صورت ناگهانی پخش زنده برنامه های خود را متوقف و اعلام کرد در این کشور کودتایی نافرجام صورت گرفته است.
مقامات سودانی از مردم خواسته اند تا به منظور مقابله با کودتاچیان به خیابان ها بیایند. در همین حال، رسانه های سودانی اعلام کرده اند که تانک های ارتش این کشور تمامی راه های منتهی به پل «ام درمان» در نزدیکی مقر پارلمان را مسدود کرده اند.
سخنگوی شورای انتقالی سودان به تحولات اخیر این کشور واکنش نشان داده و گفته است: سودانی ها به منظور دفاع از کشورشان به خیابان ها بیایند.
در همین ارتباط، شورای حاکمیتی سودان اعلام کرد: کودتاچیان به دنبال بازداشت اعضای شورای حاکمیتی و شورای نظامی بودند. تاکنون چندین افسر در پرونده کودتا بازداشت شده اند. درحال حاضر ارتش کنترل همه جا را به دست گرفته است.
این شورا در ادامه نیز افزود: ارتش تلاش خود را برای بازداشت دیگر عاملان کودتا انجام می دهد. تاکنون قریب به ۴۰ افسر بازداشت شده اند. یک گروه حزبی اقدام به کودتا کرده است. هویت سرتیپ بکراوی که رهبری کودتا را بر عهده داشته است، فاش نشده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.