کاخ سفید در بیانیه‌ای از تماس تلفنی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا برای تبریک پیروزی در انتخابات این کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سی تی وی نیوز،، بایدن و ترودو در این تماس تلفنی در باره تعهدات مشترک خود برای تقویت اقتصاد دو کشور گفت و گو کردند و برای ادامه همکاری ها در زمینه همه‌گیری کرونا متعهد شدند.
حزب لیبرال برنده انتخابات فدرال روز دوشنبه اعلام شده و قرار است دولت اقلیت را در دوره چهل و چهارم مجلس تشکیل دهد.
کاخ سفید اعلام کرد که بایدن تمایل خود را برای ادامه همکاری نزدیک و تعمیق همکاری با کانادا به عنوان یکی از شرکای ارشد این کشور به ترودو ابراز داشت.
دفتر ترودو نیز اعلام کرد که بایدن و ترودو متعهد شده‌اند که به زودی با یکدیگر ملاقات کرده و در مورد همکاری‌های دوجانبه در زمینه مسائل مختلف گفتگو کنند.
در جریان این تماس همچنین موضوع بازداشت شهروندان کانادایی چین، مایکل اسپاور و مایکل کوریگ نیز مورد بحث قرار گرفت.
ترودو همچنین گفت که در اجلاس مجازی جهانی کرونا در روز چهارشنبه که بایدن میزبان آن است، شرکت خواهد کرد.
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز ضمن تبریک پیروزی ترودو روابط آمریکا و کانادا را یکی از «جامع ترین مشارکت ها در جهان» نامید و به همکاری مداوم دو کشور در مورد مسائلی از جمله حقوق بشر، سلامت جهانی، و تغییرات آب و هوایی اشاره کرد.
بلینکن در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرد: «ما فوق العاده خوش شانس هستیم که کانادا را به عنوان همسایه، دوست صمیمی، شریک دموکراتیک و متحد مورد اعتماد خود داشته باشیم.»   
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.