نشست غیر رسمی وزرای امور خارجه گروه دی هشت در تاریخ ۳۰ شهریور ماه سالجاری در نیویورک برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، در این نشست که ریاست آن را وزیر امور خارجه بنگلادش بر عهد داشت، شرکت کنندگان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در خصوص فعالیت‌های این سازمان تشریح نمودند.
براساس این گزارش در ابتدا، وزیر امور خارجه بنگلادش گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای این سازمان را ارائه و از کشورهای عضو به دلیل مشارکت فعال در پیشبرد اهداف این سازمان قدردانی کرد.
این گزارش می‌افزاید: در ادامه، سرپرست معاونت بین الملل وزارت امور خارجه به نمایندگی از وزیرخارجه، طی سخنانی با اشاره به اهمیت سازمان دی هشت برای کشورمان به عنوان یک کشور اسلامی و در حال توسعه، بر ادامه حمایت از این نهاد در دولت جناب آقای رئیسی تاکید نمود. آقای نجفی در ادامه بر اهمیت ایجاد تحول در سازمان دی هشت با هدف پویاتر نمودن آن تاکید و خواستار مشارکت و همکاری فعال‌تر اعضا در زمینه‌های تجاری، صنعتی، ارتباطاتی، کشاورزی و امنیت غذایی به عنوان اهداف اولویت دار سازمان به ویژه در شرایط ناشی از بیماری کووید ۱۹ شد.
وی در پایان آمادگی کشورمان جهت به اشتراک گذاشتن تجارب حاصله خود با کشورهای عضو گروه دی هشت در زمینه مقابله با تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه یکجانبه اعلام نمود.
در ادامه وزیر امور خارجه پاکستان و معاونین وزرای امور خارجه ترکیه، اندونزی و نیجریه و نیز نمایندگان کشورهای مالزی و مصر سخنرانی نمودند. بنا بر اعلام دبیرخانه گروه، قرار است نشست وزرای خارجه این سازمان در زمینه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۱ در استانبول برگزار شود.
همچنین نشست مقامات ارشد و وزرای خارجه در زمینه گردشگری نیز طی روزهای ۲۰ لغایت ۲۲ اکتبر در اسلام آباد پاکستان برگزار خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.