وزیر خارجه کوبا در واکنش به ادعای امروز رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: دولت بایدن صلاحیت ارائه طرح صلح در سازمان‌ملل را ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا امروز سه شنبه در نخستین واکنش به سخنرانی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پیامی توییتری نوشت: دولت بایدن هیچ صلاحیت اخلاقی ندارد که در سازمان ملل متحد طرح ابتکاری را برای بسیج تلاش واقعی جامعه بین‌الملل به نفع صلح، عزت و توسعه انسانی مطرح کند.
وزیر خارجه کوبا در این باره اضافه کرد: دولت بایدن در تلاش برای تقسیم جهان بین کسانی که تسلیم او می‌شوند و کسانی که از حق حاکمیت خود در تعیین سرنوشتشان دفاع می‌کنند، اشتباه بزرگ همراه با تبعات زیادی برای آن مرتکب می‌شود.
وی در این باره افزود: اجرای ناشایست سیاست خارجی اشتباه و خطرناک «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق توسط بایدن، به صلح و ثبات بین المللی آسیب می‌رساند و عواقب جدی آن متوجه دولت آمریکاست.
دولت «بایدن» صلاحیت ارائه طرح صلح در سازمان‌ملل را ندارد
این در حالیست که بایدن در نشست مجمع عمومی سازمان ملل ادعا کرد که آمریکا آماده است در صورت لزوم از قدرت نظامی استفاده کند؛ اما قدرت نظامی آمریکا باید آخرین راهکار باشد نه نخستین راهکار!
وی در بخش دیگری از ادعاهای خود افزود که ایالات متحده آماده همکاری با هر کشوری است که قدم بردارد و به دنبال حل و فصل مسالمت آمیز برای چالش‌های مشترک باشد!
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.