به هر سخنران در مجمع عمومی سازمان ملل یک سرپوش میکروفن تازه داده می‌شود تا از انتشار ویروس کرونا جلوگیری شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی میل، در مجمع عمومی سازمان ملل یک سرپوش کوچک را که ظاهرش شبیه کیسه است بر روی میکروفن هر سخنگو قرار می‌دهند.
یک مقام رسمی کاخ سفید گفته بود که بنابر شیوه نامه‌های بهداشتی سازمان ملل، تریبون سخنرانی پس از اتمام صحبت‌های هر سخنران ضدعفونی و سرپوش میکروفن نیز تعویض خواهد شد.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بلافاصله پس از ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل که واکسن کووید ۱۹ را نزده است، در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد.
پس از اینکه بولسونارو بدون ماسک تریبون مجمع عمومی را ترک کرد، سر میکروفنش با پوشش سیاه جدیدی که شبیه یک کیسه بود، تغییر یافت.
کاخ سفید بعدا بیانیه‌ای را اعلام کرد که در آن تصریح شده تعویض سرپوش میکروفن به منظور حفظ سلامتی همه‌ رهبران پس از سخنرانی آن‌ها صورت می‌گیرد و این حرکت صرفا اقدام احتیاطی علیه واکسینه نشدن بولسونارو نبود.
حتی تریبون پس از اتمام سخنرانی بایدن که واکسینه شده نیز ضدعفونی شد.
در همین حال لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحدد نگرانی‌هایش را نسبت به اینکه مجمع عمومی سازمان ملل متحد ممکن است منجر به همه گیری بیشتر ویروس کرونا شود، ابراز کرد.
وی همچنین افزود: ما موظف هستیم که اقدامات لازم و ضروری را انجام دهیم تا مانع از انتشار گسترده ویروس کرونا در مجمع عمومی سازمان ملل شویم.
همچنین بایدن امروز چهارشنبه نشستی را به صورت مجازی با مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیرامون مسئله کووید ۱۹ برگزار خواهد کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.