رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» در حاشیه هفتاد ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر لزوم مسئولیت پذیری آمریکا در قبال پناهجویان افغان تاکید کرد. 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» در حاشیه هفتاد ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر لزوم مسئولیت پذیری آمریکا در قبال پناهجویان افغان تاکید کرد.
بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: آمریکا به چه دلیل طی ۲۰ سال در آنجا (افغانستان) حضور داشت؟ جواب این قبیل سوالات را باید ابتدا به خود دهد.
اردوغان در بخشی از این مصاحبه نیز اظهار داشت: آمریکا هنوز به تمام مسئولیت‌های خود عمل نکرده است. در کشورمان در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار پناهجوی افغان حضور دارند که ثبت نشده‌اند. کشور ما دیگر قدرتی برای میزبانی از تعداد بیشتر پناهجویان را ندارد.
لازم به ذکر است مقامات ترکیه طی ماه های گذشته، به ویژه از زمان روی کار آمدن دولت طالبان در افغانستان، تدابیر سختگیرانه ای برای جلوگیری از ورود پناهجویان به ویژه پناهجویان افغان اتخاذ کرده که از جمله می توان به بازداشت های گسترده مهاجرین غیرقانونی در شهرهای مختلف این کشور و سرعت بخشیدن به کار ساخت دیوار مرزی با ایران اشاره کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.