رئیس جمهوری لبنان از تمایل خود به ازسرگیری مذاکرات غیرمستقیم درخصوص ترسیم مرزهای دریایی خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه روسیا الیوم، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان ضمن تاکید مجدد بر پایبندی خود به اجرای قطعنامه ۱۷۰۱ و حقوق آبی و منابع طبیعی خود، از تمایل خود به ازسرگیری مذاکرات غیرمستقیم درخصوص ترسیم مرزهای دریایی خبر داد.
میشل عون همچنین خاطرنشان کرد: ما اعتراض خود را نسبت به امضای اخیر قرارداد ارزیابی اکتشاف گاز و نفت توسط “اسرائیل”با یکی از شرکت‌های آمریکایی اعلام کردیم؛ زیرا این اقدام با مسیر مذاکرات غیرمستقیم به میزبانی سازمان ملل متحد و میانجیگری آمریکا تناقض دارد که مستلزم توقف تمامی اقدامات مربوط به اکتشاف در مناطق مورد مناقشه و حل و فصل روند مذاکرات بدون هیچ قید و شرط است.
رئیس جمهوری لبنان در جریان دیدار با هماهنگ کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل در لبنان تصریح کرد که کشورش پس از کسب رأی اعتماد دولت جدید، مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول را با هدف دستیابی به راهکارهایی برای اوضاع اقتصادی کنونی آغاز خواهد کرد.
وی در ادامه افزود، همزمان با این مذاکرات تلاش و همکاری برای حل پرونده برق، بازسازی بندر بیروت و از بین بردن پیامدها و آثار این انفجار مهیب که در چهارم اوت سال گذشته میلادی رخ داد، صورت خواهد گرفت.
رئیس جمهوری لبنان همچنین تصریح کرد، تمرکز و توجه خود را به جنبه‌های اجتماعی و رسیدگی به موارد بالای فقر و تنگدستی خانواده‌های لبنانی و همچنین تحقق توازن و تعادل پولی معطوف خواهد کرد.
میشل عون در پایان از شراکت سازمان ملل در برنامه‌های اصلاحی استقبال کرد که دولت جدید آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.