وزرای خارجه روسیه و انگلیس برای نخستین بار شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در میانه تشدید تنش‌ها میان مسکو- لندن و اتهام زنی‌های پی در پی انگلیس به مقامات کرملین بر سر پرونده مسمومیت ادعایی «سرگئی سکریپال»، وزیر خارجه روسیه شامگاه چهارشنبه به وقت محلی برای نخستین بار با «الیزابت تراس» وزیر خارجه انگلیس در شهر نیویورک دیدار کرد.
بنا بر این گزارش، وزرای خارجه دو کشور از این دیدار که پشت درهای بسته برگزار شد، ابراز رضایت کردند.
این در حالی است که روز سه شنبه نهاد مقابله با تروریسم انگلیس مدعی شد که بازپرسان این نهاد مظنون سومی را در پرونده مسمومیت ادعایی سکریپال شناسایی کرده و وی را تحت پیگرد قانونی قرار داده‌اند. بنا به ادعای این بازپرسان انگلیسی، این فرد مظنون «دنیس سرگیف» یک افسر سازمان اطلاعاتی روسیه است که گفته می‌شود همزمان با «سرگئی فدوتوف» وارد خاک انگلیس شده است.
در همین ارتباط، «ایوان وولودین» معاون سفیر روسیه در لندن به وزارت خارجه انگلیس احضار شد.
گفتنی است، روابط لندن- مسکو از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و پس از آن، مسمومیت ادعایی و وخامت حال «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه و سابق روس و دخترش در شهر سالزبوری انگلیس در سال ۲۰۱۸ رو به تیرگی گرایید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *